Review: performante Android-smartphone van budgetmerk

  • Bijgewerkt om
  • Bron : Datanews
4 star star star star star

Honor, een merk van Huawei, biedt betaalbare smartphones met geavanceerde kenmerken. Wij testten de Honor 8X, het nieuwe vlaggenschip van dit Chinese budgetmerk.

Honor 8X © Honor

De Honor 8X smartphone kost 249 euro voor de versie met 64 GB opslagruimte en 299 euro voor de variant met 128 GB flashgeheugen. Dat zijn scherpe prijzen, zeker als je naar de specificaties kijkt.

Specificaties

Voor dit prijsniveau verwacht je bijvoorbeeld geen 6,5-inch ltps-scherm met een resolutie van 2340 x 1080 pixels en een pixeldichtheid van 397 ppi.

Het Full HD+-scherm loopt bovendien helemaal tot tegen de randen van het smartphone-chassis en heeft een hedendaagse 'full view' beeldverhouding van 19,5:9. Het body is volledig met glas bedekt.

Met een dergelijk groot scherm is de Honor 8X uiteraard niet van de kleinsten: deze smartphone is 160,4 mm breed en 76,6 mm hoog, maar hij is wel maar 7,8 mm dik. Het toestel weegt 175 g.

De Honor 8X is voorzien van een octacore Kirin 710 cpu met Mali G51 gpu en draait Android 'Oreo' 8.1, aangevuld met Huawei EMUI 8.2, dus dezelfde interfacetoevoeging als van reguliere Huawei-smartphones zoals de recent geteste Huawei P20.

Wij testten de versie JSN-L21 met 4 GB ram en naar keuze 64 of 128 GB opslagruimte, die je nog kan uitbreiden met behulp van een microsd-geheugenkaartje tot 400 GB. Maar er is ook een versie met 6 GB ram en dezelfde keuze aan opslagruimte.

Deze smartphone heeft drie kaartsleuven: voor de microsd-kaart en twee voor nano-SIM-kaarten.

De dubbele hoofdcamera met een resolutie van 20 megapixels en 2MP-dieptecamera herkent in echte tijd verschillende objecten en past de camera-instellingen automatisch optimaal in. Het bokeh-effect wordt in software gesimuleerd.

Korte video's kan je in 16x super-slowmotion vastleggen aan 480 frames per seconde. De maximale videoresolutie is overigens niet 4K, maar 1080p aan 60 fps.

De voorcamera heeft een resolutie van 16 megapixels en ondersteunt eveneens het populaire bokeh-wazigheidseffect.

De Honor 8X kan niet alleen ontsloten worden met behulp van de vingerafdruksensor aan de achterzijde, maar ook via gezichtsherkenning.

De volledige specificaties van de Honor 8X vind je op hun website.

Prestaties

De Honor 8X presteert in de algemene Android-benchmarks even goed of op sommige gebieden zelfs beter dan enkele high-end smartphones. De 3d grafische prestaties zijn goed voor het prijsniveau, maar halen niet het niveau van eerder geteste high-end smartphones. De Android-versie van het populaire game Fortnite kan je bijvoorbeeld wel installeren op de Honor 8X maar zodra je het probeert te spelen, crasht het spel.

MerkHonorHuaweiSamsungHTC
Type8X 128 GB (JSN-L21)P20 (128GB)Galaxy S9+ (64GB)U12+
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score1442342335076120
graphics score1274365539558074
physics score (cpu)2684280225123314
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score961300633123841
graphics score813306136553991
physics score (cpu)2656282924943393
Futuremark PCMark Android Work 2.0
Work 2.0 Performance Score7103637853618532
Web Browsing 2.0 Score7717601752177982
Video Editing Score4980532152825994
Writing 2.0 Score7219579848358187
Photo Editing 2.0 Score1227210702638616959
Data Manipulation Score5310531252056805
Futuremark PCMark Android Computer Vision
Computer Vision Score3124347223795572
TensorFlow score429,3377,2914,1172,6
Zxing score37,0945,276530,73
Tesseract score2058,51398,51221,51089,75
Futuremark PCMark Android Storage
Storage Score104311574655814359
Internal seq. read MB/s187,51705,84683,83575
Internal random read MB/s18,932,5814,8517
Internal seq. write MB/s110,17188,04154,15125
Internal random write MB/s25,465,951,422
External seq. read MB/s197,88682,46537,49545
External random read MB/s18,0232,8714,8513
External seq. write MB/s106,34187,75160,35128
External random write MB/s24,5863,811,442
SQLite read iops3021350239245082
SQLite update iops20001000100094
SQLite insert iops3336669067
SQLite delete iops20001000133104
Futuremark PCMark Android Work 2.0 battery life
Autonomie 'worst case', 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)664579588413
Gewogen scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore77856572
Subjectieve score90869089
Functionaliteitsscore67819884
Gewogen eindscores
Prestatiescore (op 100)73838480
Prijsprestatiescore (op 100)84706663

Conclusie

De Honor 8X levert veel waar voor zijn geld. Hij oogt mooi, heeft een uitstekend scherm en behoorlijk goede camera, al reageert die in sommige situaties eigenzinnig en moet je hem wel leren gebruiken. De prestaties zijn goed, maar de gpu kan lang niet alle high-end games aan. Zo draait het populaire game Fortnite niet op deze smartphone. Dit is ook een behoorlijk grote en zware smartphone. Waar voor je geld krijg je in elk geval wel.

Prijs: 249 euro (64 GB storage); 299 euro (128 GB storage)

Bron: www.diskidee.be